Ana Sayfa,  En Çok Merak Edilenler,  Genel

“ Turistik Doğu Ekspresi ”

‘ Yoğun Talep Üzerine Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Sizlerle ‘

‘ Ankara’dan Kars’a hareket eden Doğu Ekspresi; Kırıkkale-Kayseri-Sivas-Erzincan-Erzurum duraklarına uğrayarak 24 saat sonra Kars’a varmaktadır. Doğu Ekspresi, son 3-4 yılın en popüler turistik etkinliklerinden biri haline gelmiş durumdadır. Hatta o kadar popüler oldu ki artık aylar öncesinden bile yer bulunamaz hale geldi ve tur şirketleri tarafından büyük rant elde edildi. Durum böyle olunca treni turistik amaçla kullanmayanlar memleketlerine gitmek için bile yer bulamaz hale geldi.

Talebin arttığını gören Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit TURHAN harekete geçti ve Turistik Doğu Ekspresi’ni kullanıma açtı.

İşte Turistik Doğu Ekspresi Detayları 

Son zamanlarda özellikle sosyal medyada sık sık süslü püslü, adeta bir eve dönüşen vagonlara denk gelmişsinizdir. Muhtemelen birçoğu Doğu Ekspresi’ne aittir

İnstagram üzerinden ise yeterince reklamı da yapılmakta olan Doğu Ekspresi treninde; Yatak örtülerinden mumlara, led ışıklardan rengarenk yastıklara, sunum tabaklarından masa örtülerine vagonları eve çevirenler elbette sosyal medya için onlarca fotoğraf çekmeyi de ihmal etmiyor. Getirilen küçük tüpte kahvaltılar hazırlanıyor, kahveler ve çaylar demleniyor, sunum tabaklarından görsel açıdan çok hoş sunumlar yaratılıyor ve kapı dansından vagon eğlencesine bol bol keyif yapılıyor. 

Talep bu kadar artınca Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı harekete geçti. Çözüm olarak Turistik Doğu Ekspresi’nin hizmete açılmasına karar verildi

Turistik Doğu Ekspresi 29 Mayıs 2019’da ilk seferini gerçekleştirecek. 120 kişi kapasiteli trenin tamamı yataklı vagonlardan oluşuyor

Ankara-Kars arası seferini 27 saatte tamamlayacak. Yolculuğun normale göre 3 saat daha fazla sürmesinin sebebi giderken Erzincan’ın Kemaliye ve Erzurum istasyonlarında, dönüşte ise Sivas’ın Divriği ve Bostankaya istasyonlarında uzun süreli duracak olmasıdır.

Turistik Doğu Ekspresi Hareket Saatleri için TIKLAYINIZ…

Doğu Ekspresi normal halk için Pulman-Örtülü Kuşetli-Yataklı Vagon olacak şekilde 24 saat süren normal seferlerine devam edecek. Turistik Doğu Ekspresi ise oluşan yoğunluğu azaltacak ve fiyatlarından dolayı sadece turistlere yönelik hizmet vereceği düşünülmektedir.

Bilet fiyatları ise belki de trenin en tartışmalı konusu oldu. Turistik Doğu Ekspresi için tek kişilik bilet 400 lira( Eğer odada tek kişi seyahat etmek istiyorsanız). 2 kişilik biletler ise kişi başı 250 lira ( Eğer odada iki kişi şeklinde seyahat edecekseniz ) olmak üzere 500 lira olarak satışa sunulmuştur. 

Yataklı vagon hakkında bilgi için TIKLAYINIZ…

Turistik Doğu Ekspresi’nin ilk seferi Ramazan Bayram’ı tatiline ve 9 gün olmasına denk geldiği için yerler şimdiden dolmaya başladı. Görünüşe göre fiyatlar artsa da Doğu Ekspresi çılgınlığı son hızıyla devam edecek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir