Ana Sayfa,  En Çok Merak Edilenler,  Genel

Örnek Doğu Ekspresi Planlaması

   Pazartesi Günü Örnek Doğu Ekspresi Planlamaları için 1. Gün olarak düşünülmüştür.

Not : Doğu Ekspresi ile Kars’a gidiyorsanız mutlaka 1 gece konaklama yapmak zorundasınız !!!

En Kısa Doğu Ekspresi Yolculuğu

( 1 GeceKonaklamalı )

1. Gün :

   Pazartesi günü Ankara Garı’na gidiş ve 17.55 de Trenin hareket etmesiyle Doğu Ekspresi Yolculuğumuz başlamış oluyor. Yolculuğumuz ortalama 24-25 saat sürmektedir.

2.Gün :

   Salı Günü saat ortalama 19.00’a kadar tren yolculuğumuz sürmektedir. Salı Günü 19.00’da Kars Garı’na Tren giriş yapmaktadır. Trenden indikten sonra konaklama yapacağınız noktaya hareket edip yerleşiyorsunuz. Planlamış olduğunuz Doğu Ekspresi gezisi 1 gece konaklamalı olduğu için Tren’den inip konaklama yapacağınız yere en kısa sürede yerleştikten sonra hemen Kars merkeze çıkıp ufak bir şehir turu yapabilir, Kafkas gösterilerine yetişebildiğiniz kadar katılabilir ve Kars Mutfağı’nı tadabilirsiniz. Son olarak konaklama yapacağınız yere geçip güzel bir uyku çekersiniz.

3.Gün  :

Eğer Trenle Dönüş Yapacaksak :

   Sabah erken saatte kalkıp konaklama yapacağınız yerden en kısa sürede ayrılıp saat 08.00’da hareket edecek olan Doğu Ekspresi Trenine yetişecek şekilde planınızı yapmalısınız. Dönüş Treni Kars Garından saat 08.00’da hareket etmektedir.

Eğer Uçakla Dönüş Yapacaksak :

Konaklama yapacağımız yerden çıkışımızı sağlıyoruz. Uçak seferleri genelde öğlen saatlerinde olduğu için sabah kahvaltımızı yaptıktan sonrası için Kars merkezde ufak çaplı bir gezi daha yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir